Minadora Šernaitė Our roster Our roster Russian Wind Soloists

Žana Miniotaitė

(violončelė)

Žana Miniotaitė

Violončelininkė Žana Miniotaitė - solinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė.

Įvairias epochas apimantis Žanos repertuaras, domėjimasis baroko ir šiuolaikine muzika ir individualios raiškos paieška liudija apie platų atlikėjos akiratį ir atlikimo individualumą, o jos atliekama muzika skambejo Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Norvegijos miestose.

Gyvendama Maskvoje, Žana reguliariai grodavo Lietuvos Respublikos ambasados renginiuose, dalyvavo muzikos festivaliuose Maskvoje, Sankt Peterburge, Kaliningrade, Vilniuje (festivalis "Sugrižimai" Vilniuje, Taneevo festivalis Vladimire ir kiti),

Žana Miniotaitė gimė 1987-ųjų metų gruodžio mėnesį Rusijoje, muzikantų šeimoje. Pradėjo mokytis muzikos būdama 2 metų amžiaus, o po metų jau dalyvavo koncertuose.
Su muzika Žaną supažindino mama, smuikininkė Svetlana Miniotas, pas kurią Žana mokėsi groti smuiku.

1996 metais Žana su šeima persikraustė į Lietuvą, jos tėčio, kompozitoriaus Viktoro Minioto tėvynę. Čia, Lietuvoje, Žana pirmą kartą paėmė į rankas violončėlę, mokytojos T.Kuc klasėje, būdama jau dešimties metų amžiaus. 2001 metais Žana įstojo į Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, o 2005 išvyko studijuoti į Maskvos akademinį muzikos koledžą, garsiosios N.N.Šahovskajos dukters klasę, docento O.B.Galočkilos.

Šiuo metu Žana yra baigiusi Maskvos valstybinę P.I. Čaikovskio konservatoriją, kur ji studijavo garsaus violončelininko, Boriso Andrianovo, klasėje. Taip pat Žana mokėsi kitų garsiųjų muzikantų kamerinio ansamblio ir kvarteto klasėse (A.Rudin, A.Korčiagin, O.Bugaev).

Žana dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose Prancūzijoje, Austrijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Armenijoje kur pristatinėjo Lietuvos vardą, yra laureatė kelių tarptautinių konkursų, įskaitant Marjos Yudinos tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą Sankt Peterburge, tarptautinį styginių instrumentų konkursą „Simfononės atostogos“ Maskvoje ir tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą "Muzika be sienų" Druskininkuose.

Taip pat Žana yra daugelio meistriškumo kursų dalyvė, kur ji dirbo su tokiais muzikantais, kaip D. Geringas, J. Sollima, A. Rudin, N. Shahovskaya, M. Leskovar, U. Clerici, A. Bonduryansky, D. Shapovalov, E. Testelec, Xavier Philips, Laczlo Fenyo, Nicholas Jones, Christian Frattima ir kiti.

Žana Miniotaitė yra Forza Trio narė.