Our roster Forza Trio Šv. Kristupo medinių pučiamųjų kvintetas Our roster

Girdutis Jakaitis

(altas)

Girdutis Jakaitis

Girdutis Jakaitis koncertuoti pradėjo studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Evaldo Vyčino ir prof. Petro Radzevičiaus klasėse. 1989 m. jis pelnė Kišiniovo (Moldova) jaunųjų atlikėjų konkurso II premiją, taip pat dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Italijoje bei Vokietijoje. Kaip Muzikos ir teatro akademijos styginių kvarteto narys koncertavo Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir Sofijos muzikos akademijoje Bulgarijoje. 1990 m. altistas tobulinosi prof. Thomaso Rieblio meistriškumo kursuose „Mozarteum“ universitete Zalcburge.

Atlikėjas grojo rečitalių Lietuvos miestuose, Vokietijoje, kaip solistas koncertavo su Muzikos ir teatro akademijos, Kišiniovo filharmonijos simfoniniais orkestrais, Valstybinio simfoninio orkestro styginių grupe, Lietuvos ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, lietuvių kompozitorių kūrinius atliko šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Gaida“ ir „Jauna muzika“. Atlikdamas šiuolaikinį repertuarą, altistas bendradarbiauja su „Gaidos“ ansambliu.

Iki 1996 m. G. Jakaitis grojo Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, vėliau buvo pakviestas į Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. Nuo 1997 m. jis yra Valstybinio Vilniaus kvarteto artistas. Su šiuo kvartetu koncertavo beveik visuose didžiausiuose Lietuvos muzikos festivaliuose bei koncertų salėse, taip pat dalyvavo kvarteto gastrolėse „Merkin“ ir „Weill Recital“ salėse Niujorke, Maskvos P. Čaikovskio valstybinėje konservatorijoje, Leipcigo „Gewandhaus“, Vienos „Musikverein“ ir Zalcburgo „Mozarteum“ salėse. Kaip kvarteto narys dalyvavo koncertuose su daugeliu įžymių Lietuvos bei kitų šalių solistų, taip pat įrašuose, išleistuose Lietuvos ir tarptautinėse įrašų kompanijose. Dalyvavo naujai atrastos L. van Beethoveno Koncerto fortepijonui Nr. 4 kamerinės versijos įrašuose su pianiste Mūza Rubackyte ir Šanchajaus styginių kvartetu („Warner Classics & Jazz“ / „Lontano“, 2009).